Aktualności

Winaico 410 W – nowe moduły z 25-letnią gwarancją już w ofercie

Winaico WST-MGX—P1 GEMINIE 410 W to najnowszy produkt uznanego niemieckiego producenta modułów fotowoltaicznych. Wieloletnie doświadczenie w produkcji paneli fotowoltaicznych oraz najwyższe standardy produkcji i wydajności stawiają ten produkt w pozycji liderów rynku. Dlatego Winaico 410W Black Frame, to najlepszy wybór na długotrwałą i wydajną instalację fotowoltaiczną.

10 powodów dla których warto wybrać Winaico

  • wysoka sprawność modułów
  • najwyższej klasy komponenty stosowane do produkcji modułów
  • dodatnia tolerancja mocy 0/+5 Wp
  • ochrona przed przegrzewaniem ogniw – testy z użyciem prądu wstecznego dla wszystkich ogniw w module
  • wysoka wydajność w warunkach światła rozproszonego
  • wysoka odporność na obciążenia śniegiem
  • 25 lat liniowej gwarancji mocy użytkowania (nie mniej niż 80,2% mocy wyjściowej)
  • gwarancja 97% deklarowanej mocy przez pierwszy rok użytkowania
  • gwarancja maksymalnego spadku mocy nie przekraczająca 0,7% w skali roku

Technologia PERC, czyli większe uzyski mocy tam, gdzie o nie najtrudniej

Winaico używa tylko najwyższej jakości ogniw PERC (Passivated Emitter Rear Cell).
Dodatkowa warstwa pasywująca wspomaga produkcję energii oraz przewyższa inne moduły standardowe.
Jak to działa?
Warstwa PERC odbija światło z powrotem do ogniw, które nie zostało wcześniej spożytkowane. Dodaje to 5% do produktywności.
Winaico PERC
Standardowe panele fotowoltaiczne
Warstwa PERC tworzy więc “drugą szansę” pochłonięcia takiej fali światła.

Jakość i wydajność

Moduły Winaico przechodzą wszystkie odpowiednie testy i przewyższają dzisiejsze wymagania we wszystkich obszarach.
Standardowe metody testowania zgodne z normami IEC symulują ośmioletnie obciążenia – metody testowe wykonywane przez wewnętrzne laboratoria testowe Winaico symulują wszystkie zagrożenia i naprężenia w module przez cały okres użytkowania.
Winaico jakość ogniw

Winaico wykorzystuje tylko wysokowydajne ogniwa o najniższych rozbieżnościach w procesie produkcyjnym, optymalizując w ten sposób powtarzalność ogniw. Jest to kluczowy czynnik dla stałej jakości ogniw i wysokiej wydajności.

Prowadzi to do ponadprzeciętnych uzysków energii, zwłaszcza przy niskich nasłonecznieniach. Dlatego panele fotowoltaiczne Winaico są polecane przez nas dla każdego domu.

panele na polską pogodę

Najlepsze moduły fotowoltaiczne na polską pogodę

To szczególnie ważne dla polskich warunków atmosferycznych. W okresach wiosennych i jesiennych, kiedy zachmurzenie jest duże a pogoda potrafi zmienić się kilka razy w ciągu dnia, panele fotowoltaiczne Winaco 325 M6 potrafią uzyskać więcej energii, niż produkty innych firm.

Ale to nie wszystko.

Moduły fotowoltaiczne narażone są na warunki środowiskowe przez 25 lat eksploatacji. Mimo gradu, śniegu lub ciepła, moduły fotowoltaiczne muszą stale osiągać poprawną wydajność, aby osiągnąć zamierzone zyski.

Kluczem do tego jest zastosowanie komponentów wysokiej jakości. W Winaico używane są tylko najwyższej klasy komponenty odporne na warunki atmosferyczne od liderów rynku, takich jak m.in. 3M, Saint-Gobain, Du Pont, Mitsui Chemicals Group a nawet… Bridgestone.

W ten sposób charakterystyczne problemy paneli fotowoltaicznych, takie jak żółknięcie, brązowienie i rozwarstwienie folii EVA, pęknięcia czy hot spoty wynikające z kiepskiego lutowania w przypadku Winaico 325 M6 pojawiają się o wiele, wiele rzadziej.

Detale robią wielką różnicę

Winaico WST Frame to specjalna, grubsza niż u konkurencji rama. Co to daje?
Testy IEC (61215: 2016) potwierdziły większą trwałość i wydajność modułu w porównaniu do modułu innej firmy. Po 3 cyklach trwających po 1 godz. moduł Winaico wykazywał stratę na poziomie 1,46%, podczas gdy konkurencyjny moduł osiągnął stratę aż 7,62%.
Dziękim testom elektroluminescencyjnym producent zapewnia odbiorcom najwyższą jakość ogniw. Wszystkie moduły są badane pod kątem uszkodzeń wewnętrznych, mikropęknięć, hot spotów, błędów lutowania i innych niedoskonałości, które nie są widoczne gołym okiem.
Kluczem do tego jest zastosowanie komponentów wysokiej jakości. W Winaico używane są tylko najwyższej klasy komponenty odporne na warunki atmosferyczne od liderów rynku, takich jak m.in. 3M, Saint-Gobain, Du Pont, Mitsui Chemicals Group a nawet… Bridgestone.
W ten sposób charakterystyczne problemy paneli fotowoltaicznych, takie jak żółknięcie, brązowienie i rozwarstwienie folii EVA, pęknięcia czy hot spoty wynikające z kiepskiego lutowania w przypadku Winaico 325 M6 pojawiają się o wiele, wiele rzadziej.
Winaico rama
Winaico porównanie rama

Zobacz test wytrzymałości Winaico

Co ma Winaico, czego nie znajdziesz u konkurencji?

Żadne inne moduły tego nie mają – jedyne w swoim rodzaju ubezpieczenia.

Ochroną ubezpieczeniową objęte są wszystkie części należące do stacjonarnego systemu fotowoltaicznego. Również akumulatory.
Ubezpieczenie jest skierowane bezpośrednio do klienta końcowego i instalatora, a nie do producenta.
Ubezpieczenie od wszystkich ryzyk, ubezpieczenie od zmniejszonych zysków, ubezpieczenie od przerw w działalności gospodarczej.
Wszystkie komponenty, w tym wszelkie koszty montażu, są zwracane po cenie naprawy/kosztach.
Odwrotny obowiązek udowodnienia, tzn. firma ubezpieczeniowa musi udowodnić, że roszczenie nie jest uzasadnione.
Ubezpieczyciel nie może rozwiązać umowy w przypadku wystąpienia szkody - 10 lat wolnej od ryzyka ochrony systemu.

To jak? Chcesz takie moduły w swojej instalacji fotowoltaicznej?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji. Zostaw nam wiadomość a my szybko oddzwonimy do Ciebie.

pl_PLPolish