Mój Prąd 7.0 – bezzwrotna dotacja
do instalacji fotowoltaicznej

Program Priorytetowy Mój Prąd 7.0 (PPMP7) – jest programem dofinansowań nadzorowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki.
Daje on możliwość uzyskania zwrotu części poniesionych kosztów (do 50 %) na instalację fotowoltaiczną, ale również magazyn energii, pompę ciepła, kolektory słoneczne oraz system zarządzania energią w domu.
WSTĘPNE NIEOFICJALNE INFORMACJE:
Program wystartuje najprawdopodobniej w I kwartale 2026 roku, skupiając się głównie na dofinansowaniu magazynów energii i oraz systemów zarządzania energią (HEMS/EMS). Dotacje mają wynosić do 30% kosztów kwalifikowanych (max. ok. 16 tys. zł dla net-billingu), wspierając zwiększenie autokonsumpcji.
Do kogo kierowana jest dotacja
Wnioskodawcy rozliczający się w systemie net-billing (odsprzedaży prądu zakładowi energetycznemu), którzy nie skorzystali z żadnego dofinansowania na instalację fotowoltaiczną.
* Prawdopodobnie beneficjentami nowego programu MÓJ PRĄD 7.0 będą mogli być również rozliczający się w systemie net-metering.
Nasi Klienci nie muszą się martwić o złożenie wniosku o dofinansowanie z
programu Mój Prąd 7.0, robimy to za nich. Jeżeli nie masz jeszcze instalacji
fotowoltaicznej, możesz do nas napisać lub zadzwonić.
Jeżeli chcesz porozmawiać z nami o Programie Priorytetowym Mój Prąd 7.0
– zadzwoń do nas pod numer: 888 33 33 65.
PO WIĘCEJ INFORMACJI ZAPRASZAMY NA OFICJALNĄ STRONĘ RZĄDOWĄ:
https://mojprad.gov.pl/o-programie/
