Projekt instalacji fotowoltaicznej to coś znacznie więcej, niż zwykła wizualizacja. To szereg szczegółowych informacji, z których dowiesz się m.in. o spodziewanych uzyskach, czy też mocy instalacji.

Projekt zawiera:

  • lokalizację instalacji,
  • uzyski instalacji w okresie rocznym,
  • azymut budynku względem południa,
  • kąt nachylenia połaci dachowej,
  • informacje o panelach fotowoltaicznych (ich liczbie i modelu),
  • informacje o falowniku (model, ilość faz, liczba MPPT),
  • schemat połączeń paneli z falownikiem,
  • analizę zacienień występujących na danej lokalizacji (wykazana w procentach).
  • docelowe rozmieszczenie paneli

Dlaczego wizualizacja a projekt to dwie różne rzeczy?

Wizualizacja 3D – jak sama nazwa wskazuje – jest tylko przedstawieniem tego, jak może wyglądać np. dach twojego domu pokryty panelami fotowoltaicznymi.

Jej zadaniem jest zwizualizować możliwe rozmieszczenie paneli fotowoltaicznych na dachu lub w przypadku instalacji na gruncie – miejsce na posesji, w którym taka instalacja ma stanąć.

I w zasadzie to tylko tyle. Wizualizacja nie zawiera wielu szczegółowych informacji i jest tylko poglądowa. Niestety wiele firm fotowoltaicznych stara się przekonywać swoich klientów, że wizualizacja jest projektem, co niestety nie jest prawdą.

Projektujemy instalacje fotowoltaiczne w PV SOL

Jako nasz klient otrzymujesz więc szczegółowy projekt, przygotowany przez specjalistów posiadających uprawnienia z Urzędu Dozoru Technicznego do projektowania instalacji fotowoltaicznych.

W każdym projekcie znajdziesz więc konkretne informacje dotyczące spodziewanych uzysków wyliczanych na podstawie danych klimatycznych z lat 1991 – 2010 . A takich informacji nie znajdziesz w zwykłej wizualizacji, którą często dysponuje konkurencja, która szczyci się najniższą ceną instalacji fotowoltaicznych na rynku.

W projektach przedstawiamy możliwie jak najbardziej realistyczną symulację zacienienia powodowanego przez obiekty znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie instalacji fotowoltaicznej. Dzięki temu jesteśmy w stanie o wiele dokładniej wyliczyć uzysk.

Dodatkowo dzięki szczegółowej analizie zacienienia dla poszczególnych modułów udaje nam się osiągnąć jak najlepszy efekt optymalizacji mocy całej instalacji poprzez zastosowanie rozwiązań jak zastosowanie odpowiedniej ilości optymalizatorów czy wyboru stosowanej technologii. (solaredge czy mikroinwenter , czy standardowy falownik).

pl_PLPolish