Aktualności

Omnik – inwertery dla wymagających

Wybrałeś już odpowiednie panele fotowoltaiczne? To dobrze. Ale aby wyciągnąć z nich maksymalną moc, potrzebujesz odpowiedniego inwertera. Na szczęście z pomocą przychodzi Omnik.

falownik Omnik

Inwerter - co to takiego?

W całej instalacji fotowoltaicznej inwerter (czyli inaczej falownik) jest odpowiedzialny za przetwarzanie energii słonecznej (płynącej z paneli fotowoltaicznych) na prąd, który trafia do domowych gniazdek. Mówiąc dokładniej – inwerter przekształca prąd o napięciu stałym (DC) w prąd o napięciu zmiennym (AC), który możemy już swobodnie wykorzystać w naszym domu.
Drugim zadaniem inwertera jest kontrolowanie procesów i zbieranie informacji statystycznych dotyczących wytwarzania energii.

Dlaczego inwertery Omnik?

Falowniki Omnik to połączenie doskonałej niemieckiej myśli technicznej z chińską produkcją. W wyniku tej fuzji użytkownicy otrzymują konkurencyjne cenowo inwertery o wysokiej funkcjonalności.
Produkty Omnik są wysoko cenione w kraju i za granicą za ich wyróżniającą się specyfikację, stabilną wydajność i usługi posprzedażne o pełnym spektrum.
Założona przez niemieckich akcjonariuszy i wspierana przez chiński samorząd firma składa się z pasjonatów z zagranicznymi kwalifikacjami i zespołem zarządzającym o wysokiej wydajności.
Firma posiada własne centra badawczo-rozwojowe i testowe, w których nieustannie pracuje nad udoskonalaniem technologii przekazywania mocy z energii słonecznej.

Poznaj korzyści

 • szybki i wygodny montaż
 • możliwość montażu wewnętrznego i zewnętrznego
 • możliwość montażu w kierunku pionowym z maks. odchyleniem do tyłu 15 stopni
 • praca w temperaturze od -25 do +60 stopni Celsjusza
 • wygodny dostęp do przyłączy (na dole urządzenia)
 • interfejsy WiFi/GPRS/RS485
 • kompletny zestaw metod zabezpieczeń
 • wysoka dokładność śledzenia MPP

Wysoce sprawne, niezawodne i efektywne

Dzięki szerokim zakresom napięcia oraz prądu wejściowego prądu stałego, falowniki Omnik pozwalają na podłączenie większej liczby paneli fotowoltaicznych. Większy zakres napięcia MPP gwarantuje lepszą wydajność w różnych, nawet niekorzystnych warunkach pogodowych. Inwertery charakteryzują się także wysoką dokładnością śledzenia MPP, co chroni użytkowników przed wysokimi stratami mocy w trakcie konwersji.

Inwertery Omnik, czyli bezpieczeństwo ponad wszystko

Falowniki Omnik słyną również ze swoich zabezpieczeń. Wszystkie modele zostały wyposażone w zintegrowane metody ochrony, takie jak:

 • Wewnętrzne przepięcie
 • Monitorowanie izolacji DC
 • Zabezpieczenie ziemnozwarciowe
 • Monitorowanie sieci
 • Monitorowanie prądu zwarcia doziemnego
 • Monitorowanie prądu DC
 • Zintegrowany przełącznik prądu stałego

Kiedy wybrać jednofazowy, a kiedy trójfazowy falownik?

Oferta inwerterów Omnik to szeroki wybór jedno- i trójfazowych falowników, które z łatwością można dobrać do indywidualnych potrzeb każdej instalacji fotowoltaicznej.

Jednofazowe falowniki najczęściej są wykorzystywane w instalacjach o małych mocach, natomiast trójfazowe przy większych. Z doświadczenia jednak wiemy, że trójfazowe świetnie radzą sobie również w instalacjach o małej mocy

Dlaczego? Z kilku powodów.

Po pierwsze: trójfazowe przy małej mocy korzystnie wpływają na stabilność lokalnej sieci.
Po drugie: występują mniejsze wahania napięcia.
Po trzecie: można zastosować niższy przekrój przewodów.

Jaki inwerter solarny wybrać?

Wybór falownika powinien mieć na celu osiągnięcie optymalnej mocy. Jeśli źle wybierzemy, może okazać się, że inwerter jest niedociążony lub przeciążony. Dlatego każda instalacja musi być indywidualnie wyliczona pod kątem nie tylko właściwych modułów fotowoltaicznych, ale też i warunków geoatmosferycznych.

Ale spokojnie. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc!

To jak? Chcesz abyśmy pomogli wybrać najlepszy inwerter do Twojej instalacji fotowoltaicznej?

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji. Zostaw nam wiadomość a my szybko oddzwonimy do Ciebie.

Już wychodzisz?Sprawdź, ile pieniędzy tracisz

Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji i darmowego audytu fotowoltaicznego.

Wypełnij formularz obok, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 24h ➡️

pl_PLPolish