Fotowoltaika to najprościej mówiąc wytwarzanie prądu elektrycznego z promieni słonecznych przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego.

A jeszcze krócej i najogólniej – to prąd ze słońca. Wytwarzany jest przez specjalne panele fotowoltaiczne montowane na dachu, gruncie, a nawet i ścianie.

To ekologiczne źródło odnawialnej energii ze słońca staje się coraz bardziej popularne nie tylko na świecie ale i w samej Polsce. Wg ostatnich danych, aż 96 proc. Polaków jest zadowolonych ze swoich instalacji fotowoltaicznych.

Chcesz oszczędzać pieniądze? W takim razie fotowoltaika jest dla Ciebie. W końcu chyba każdy by chciał płacić kilkanaście zł miesięcznie za prąd zamiast 100 czy 200 zł, prawda?

Będziesz płacić mniej za prąd i uniezależnisz się od planowanych podwyżek cen prądu od 2021 r. Już po pierwszych miesiącach od przyłączenia do sieci energetycznej będziesz płacić mniej za rachunki, kiedy inni będą płacić więcej (bo nie mają fotowoltaiki i alternatywnego źródła energii).
Spędzisz niezapomniane wakacje na Teneryfie. Hotel w wysokim standardzie na 7 dni, a za pobyt nic nie płacisz - my płacimy za Ciebie! Taka szansa może się więcej nie powtórzyć, bo w końcu jaka firma rozdaje za darmo takie vouchery o wartości kilku tysięcy zł?
Wartość inwestycji w instalację fotowoltaiczną odliczysz od podatku na koniec roku (ulga termomodernizacyjna), a na Twój dach trafią najlepsze panele monokrystaliczne WINAICO Deutschland GMBH oraz falownik SOFAR SOLAR.
To ostatni moment, żeby skorzystać z dotacji 5000 zł z programu ``Mój Prąd``. Na ten moment nie ma oficjalnych informacji o przedłużeniu programu. Jesteśmy oficjalnym partnerem NFOŚiGW. Jeśli udzielisz nam pełnomocnictwa, wypełnimy dokumenty za Ciebie, nasze wnioski mają wysoką skuteczność i nie są odrzucane z powodu błędów formalnych.
Zależy Ci na ekologii? Będziesz mógł pochwalić się swoim domem, który emituje mniej zanieczyszczeń do atmosfery, przyjaznym środowisku, ekologicznym.
Dajemy 25 lat gwarancji na wady i usterki paneli fotowoltaicznych oraz 25 lat gwarancji na uzysk. To najdłuższa gwarancja na rynku. A kiedy coś się zepsuje, dzwonisz do nas lub wypełniasz formularz zgłoszeniowy, a nasz serwis techniczny reaguje w ciągu 48h i usuwa usterkę.
Dostaniesz bezpłatne roczne ubezpiecznie na całą instalację fotowoltaiczną, jeśli jej wykonawcą będzie Green Mark (czyli my!).
Będziesz prekursorem, jeśli w Twojej okolicy nikt nie ma instalacji fotowoltaicznej. Wystarczy już kilka miesięcy i zobaczysz na rachunkach za prąd, że ta inwestycja się opłacała. Inni będą przychodzi i pytać, a Ty z dumą będziesz odpowiadał i pokazywał rachunki za prąd na kilkanaście zł.
Umawiamy się na audyt fotowoltaiczny i szacujemy moc instalacji oraz miejsce montażu.
Projektujemy instalację fotowoltaiczną. Planujemy trasy kablowe i dobieramy podzespoły - panele fotowoltaiczne, falownik i inne elementy.
Umawiamy się na termin montażu. Wykonujemy montaż na dachu lub innym miejscu, tak aby uniknąć zacienienia. Prace zazwyczaj trwają do 2 dni roboczych.
Gotową instalację fotowoltaiczną zgłaszamy do zakładu energetycznego. Pracownicy zakładu przyjeżdżają i podłączają instalację do sieci energetycznej.
Następuje uruchomienie instalacji fotowoltaicznej, która zaczyna pracować i produkować darmowy prąd ze słońca.
Oprócz niższych rachunków za prąd w każdym kolejnym miesiącu zyskujesz 5000 zł z programu Mój prąd + zwrot podatku z ulgi termomodernizacyjnej.

Wpisz „Wakacje z Green Mark” w formularzu poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie w ciągu 24h.

Pospiesz się! Promocja obowiązuje tylko do 31 stycznia 2020 r.

Ilość voucherów ograniczona.

Regulamin promocji

Wypełnij formularz kontaktowy. Oddzwonimy w ciągu 24h i umówimy się na audyt fotowoltaiczny. Po podpisaniu umowy dostaniesz swój voucher na pobyt w hotelu na Teneryfie przez 7 dni za darmo!

Twój voucher przepadnie za

Pośpiesz się! Ilość voucherów ograniczona.

Nasze produkty otrzymują najwyższe oceny niezależnych ekspertów. Zapewniamy produkty najwyższej jakości, wyróżnione w światowym rankingu EUPD RESEARCH TOP BRAND PV 2020.
Montaż w 1-2 dni robocze. Wcześniej wymagamy akceptacji projektu oraz umawiamy się na dogodny dla Ciebie termin montażu.
Bezprzewodowa łączność z Twoją instalacją fotowoltaiczną w standardzie.
Kompletne zabezpieczenie instalacji.
Preferencyjne warunki kredytowania bez prowizji do 10 lat.

Każdy dach w dobrym stanie technicznym nadaje się do montażu paneli fotowoltaicznych. Optymalny dach pod fotowoltaikę jest zwrócony na południe i nachylony pod kątem 35 stopni. To, ile będzie paneli oraz w jakim miejscu zostaną zamontowane zależy odpowiednio od rocznego zapotrzebowania domu na prąd oraz orientacji budynku. Dlatego tak ważny jest kąt nachylenia i położenie. Montaż można przeprowadzić na dachu płaskim, dwuspadowym, czy kopertowym.

Fotowoltaika to nie tylko montaż na dachu. Kiedy lepiej wykonać instalację na gruncie? Kiedy budynek jest zorientowany na północ i nie ma możliwości wykorzystania połaci dachowej zorientowanej na południe lub kiedy dach charakteryzuje się dużym zacienieniem. W takich przypadkach doradzamy klientom montaż na gruncie, żeby zapewnić 100% zapotrzebowania na energię. Jakie są zalety montażu na ziemi? Możemy lepiej dopasować ustawienie paneli oraz względem słońca możemy łatwiej uzyskać właściwy kąt nachylenia. Jakie warunki muszą być spełnione? Instalacja fotowoltaiczna nie może być „wciśnięta” pomiędzy inne zabudowania. Musi być do niej swobodny dostęp, jak również musi zostać zapewniony swobodny przepływ powietrza. Jest to konieczne, aby cały system mógł się skutecznie chłodzić i lepiej działać. Zobacz, jak to wygląda w praktyce w naszym portfolio.

Nie. Nasze ekipy montażowe to doświadczeni fachowcy. Wiedzą, jak zainstalować panele, żeby dach nie przeciekał. Robimy montaż tak, żebyś nie stracił gwarancji i był zadowolony.

Od momentu zaakceptowania projektu instalacji fotowoltaicznej mamy maksymalnie 14 dni na przystąpienie do prac montażowych. Sam montaż na dachu to z reguły 1-2 dni roboczych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa energetycznego dystrybutorzy energii mają na to 30 dni.

Montujemy panele fotowoltaiczne tylko o bardzo niskiej awaryjności. Dlatego zyskujesz instalację, której żywotność sięga nawet do 35 lat. Dodatkowo dajemy 25 lat gwarancji na spadek mocy liniowej oraz na wszelkie wady i usterki techniczne. Sama konstrukcja jest na tyle wytrzymała i bezawaryjna, że spokojnie wytrzyma nawet do 40 lat. Jako nieliczni na rynku wykonujemy także dodatkowe uziemienie na instalacjach, co jeszcze bardziej poprawia ich bezawaryjność.

W większości zanieczyszczenia usuwają się same po deszczu. Jednak raz na jakiś czas zalecamy mycie. Dlaczego? Aby utrzymać wydajność instalacji fotowoltaicznej na maksymalnym poziomie. Z czasem na powierzchni modułów powstają zanieczyszczenia, takie jak m.in.: kurz, pyłki, liście, mech, ptasie odchody. Te ostatnie są szczególnie uciążliwe, nie tylko dla kierowców 😉 Deszcz ich nie usunie, dlatego raz na jakiś czas trzeba panele po prostu umyć. Jak to zrobić, żeby nie uszkodzić instalacji? Nie czyść paneli w pełnym słońcu (w ciągu dnia). Nie używaj szorstkich szczotek ani twardych myjek. Nie czyść nagrzanych paneli. Do mycia używaj wody zdemineralizowanej, aby uniknąć osadzania się kamienia.

Nie. Panele fotowoltaiczne są zaprojektowane tak, aby wytrzymywać intensywne gradobicia, jak i ujemne temperatury, nawet do -30 stopni. Panele, które montujemy, nawet w ciężkich warunkach pogodowych zachowują swoją moc, która nawet przy dużym zachmurzeniu czy opadach śniegu nigdy nie spada do zera. Panele dzięki powłoce ze szkła hartowanego z powodzeniem wytrzymują nawet intensywne burze i gradobicia. Osadzone są w ramie w całości wykonanej z aluminium, co zapewnia im maksymalną stabilność i ochronę przed zmęczeniem materiału. Doskonale znamy polskie warunki pogodowe. Dlatego zawsze proponujemy starannie wyselekcjonowane moduły, które fabrycznie poddawane są wszelkim badaniom i w każdym zakresie wykraczają trzykrotnie poza obecne wymagania rynkowe.

Spokojnie, przestań się martwić, że nie stać Cię na fotowoltaikę. Załatwiamy, wypełniamy i pomagamy w złożeniu dokumentów w programie “Mój Prąd” (mamy wysoką skuteczność złożonych wniosków), żebyś uzyskał 5000 zł dotacji. Pomagamy zmniejszyć koszty instalacji dzięki uldze podatkowej. Jeśli nie masz pełnej kwoty, żeby zapłacić za całość instalacji, pomagamy w uzyskaniu kredytu na fotowoltaikę. Oferujemy najniższe oprocentowanie na rynku bez prowizji do 10 lat. Możesz też skorzystać z programów „Czyste Powietrze” oraz Prosument 2 (https://www.nfosigw.gov.pl/ oraz http://www.wfosigw.pl/).

Same panele rzadko ulegają uszkodzeniu. Najczęściej są to uszkodzenia mechaniczne spowodowane mocnym uderzeniem np. kamieniem. Usterki mogą pojawić się w trakcie użytkowania instalacji i w 95% przypadków, są to usterki falownika. Ale i na to mamy rozwiązanie. Specjalnie dla naszych klientów oferujemy wydłużoną gwarancję na falownik w cenie zestawu. Nie musisz więc do tego dopłacać, tak jak u innych firm fotowoltaicznych.

Kiedy coś nie działa, zadzwoń na naszą infolinię: 888 333 365. Skontaktujemy się w ciągu 24h i zaczniemy realizować serwis. W zależności od usterki serwis może być przeprowadzony telefonicznie. W pozostałych przypadkach przyjeżdżamy na miejsce i dokonujemy oględzin. Oceniamy, czy ewentualna awaria leży po stronie sprzętu czy montażu. Jeśli zawinił sprzęt, pomagamy w zgłoszeniach gwarancyjnych bezpośrednio do producenta.

Jesteśmy certyfikowanym partnerem Grodno S.A.
grodno2

30 lat na rynku • spółka akcyjna • największy hurtownik • 88 hurtowni w Polsce • pompy ciepła • różnorodność produktów • najlepsze ceny na rynku • wsparcie merytoryczne • budujemy na miarę • projekt do każdej instalacji • komponenty szybko i bezpiecznie trafiają do Klienta • ekipa serwisowa na miejscu

Odbierz voucher na darmowe 7 dni w hotelu na Teneryfie zanim się skończy

Taka okazja na wymarzone rodzinne wakacje drugi raz się nie powtórzy!

pl_PLPolish