Fotowoltaika dla rolnika, czyli jak obniżyć koszty prowadzenia gospodarstwa

Nawet o 20% niższe rachunki dzięki energii ze słońca

Rachunek za energię to niejednokrotnie 1/3 kosztów prowadzenia gospodarstwa. Dużo, prawda? Do tego stałe podwyżki za energię elektryczną, na które nie mamy wpływu. A co jeśli zagwarantujemy Ci, że można znacząco obniżyć koszty i przestać się bać tych znaczących wzrostów cen?

Poznaj korzyści z fotowoltaiki

Obniżysz koszty prowadzenia gospodarstwa rolnego

Przestaniesz się obawiać podwyżek cen energii

Uniezależnisz się od dostawców energii elektrycznej

Skorzystasz z indywidualnie dopasowanych form finansowania oraz ulg

Odczujesz całkowity zwrot z inwestycji już nawet po 5 latach

Zyskasz bezpieczną, bezawaryjną i bezobsługową małą elektrownię fotowoltaiczną

Fotowoltaika dla rolnika - jak to działa?

Najprościej mówiąc, instalacja fotowoltaiczna to Twoja mała elektrownia słoneczna. Produkuje prąd, który możesz od razu wykorzystać na bieżące zapotrzebowanie. Nadwyżkę wyprodukowanej energii w zależności od taryfy (G lub C) możesz oddać do tzw. “magazynu” do Zakładu Energetycznego i odebrać ją w momencie zwiększonego zapotrzebowania np. nadwyżkę oddajesz do “magazynu” w lecie a w okresie zimowym (lub kiedy Twoje gospodarstwo potrzebuje więcej prądu) ją odbierasz.

Gdzie w gospodarstwie mogę zainstalować panele fotowoltaiczne?

Nasi specjaliści mają 25-letnie doświadczenie, dzięki temu doskonale wiedzą jak wykonać montaż, aby nie uszkodzić np. dachów i nie narazić właścicieli gospodarstw na utratę gwarancji na budynki.
Sama konstrukcja paneli fotowoltaicznych dobierana jest indywidualnie pod każde gospodarstwo.

Bezpieczna i wygodna instalacja fotowoltaiczna dla rolnika

Nasze instalacje fotowoltaiczne praktycznie nie wymagają obsługi i cieszą się wieloletnią bezawaryjnością. Korzystamy wyłącznie z najwyższej jakości podzespołów czołowych producentów. Jako nieliczni wykonujemy dodatkowe uziemienie na instalacjach fotowoltaicznych, co jeszcze bardziej wpływa na Państwa bezpieczeństwo.

Dbamy o wygodę użytkowania, dlatego montowane przez nas inwertery od razu pokazują Ci, ile energii oddałeś z powrotem do sieci i ile zaoszczędziłeś. Ale to nie wszystko. Zajmujemy się formalnościami z Zakładem Energetycznym. To my zgłaszamy Twoją instalację fotowoltaiczną do operatora energetycznego. Nie musisz się więc martwić stertą papierów.

Fotowoltaika. Czy to jest drogie?

Kierujemy się indywidualnym podejściem do potrzeb każdego klienta. Każdy dom, każde gospodarstwo i każda działalność zużywa inną ilość energii i cechuje się innym zapotrzebowaniem. Dlatego zawsze oferujemy darmową konsultację przedmontażową.
Nasi specjaliści wytłumaczą krok po kroku przebieg instalacji, objaśnią procedury oraz dokładnie obliczą zapotrzebowanie energetyczne i pod tym kątem zaproponują odpowiednie podzespoły, które stworzą Twoją własną przydomową elektrownię fotowoltaiczną.

Zobacz, z jakich ulg możesz skorzystać

Możesz skorzystać z wielu możliwości obniżenia kosztów inwestycji. W razie potrzeby zapewniamy optymalne kredytowanie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Pomożemy w uzyskaniu ulgi, która w dużym stopniu pokryje koszty instalacji paneli fotowoltaicznych w Twoim gospodarstwie.

Ulga w podatku rolnym: instalacja fotowoltaiczna tańsza o 25%

Jeśli jesteś rolnikiem lub osobą posiadającą grunty rolne (i płacisz podatek rolny od gruntów) możesz odliczyć 25% wartości inwestycji w instalację fotowoltaiczną od podatku rolnego (art. 13 Ustawy o podatku rolnym 2017 Dz.U. 2016, poz. 617).

Jako rolnik lub hodowca możesz odliczyć 25% kosztów poniesionych na przebudowę i modernizację budynków, w tym na montaż instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo, jeśli jako rolnik jesteś płatnikiem VAT, możesz odliczyć podatek VAT w całości (czyli całe 23%).

Ulga przyznawana jest dopiero po zakończeniu inwestycji. Przysługuje, jeżeli wydatki nie zostały sfinansowane z dotacji, kredytów preferencyjnych, dopłat lub innych środków publicznych. Przyznawana jest na podstawie przedstawionych rachunków z poniesionych nakładów inwestycyjnych.

Twój sąsiad już ma fotowoltaikę, a Ty? Dołącz do 149 tys. Polaków, którzy płacą mniej za prąd i nie przejmują się podwyżkami.

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji. Zostaw nam wiadomość a my szybko oddzwonimy do Ciebie.