Aktualności

Co powinien zawierać projekt instalacji fotowoltaicznej?

Projekt instalacji fotowoltaicznej – co zawiera?

Projekt instalacji fotowoltaicznej to coś znacznie więcej, niż zwykła wizualizacja. To szereg szczegółowych informacji, z których dowiesz się m.in. o spodziewanych uzyskach, czy też mocy instalacji.

Jakie elementy powinien zawierać dobry projekt instalacji fotowoltaicznej?

Projekt zawiera:

  • lokalizację instalacji,
  • uzyski instalacji w okresie rocznym,
  • azymut budynku względem południa,
  • kąt nachylenia połaci dachowej,
  • informacje o panelach fotowoltaicznych (ich liczbie i modelu),
  • informacje o falowniku (model, ilość faz, liczba MPPT),
  • schemat połączeń paneli z falownikiem,
  • analizę zacienień występujących na danej lokalizacji (wykazana w procentach).

Przykładowa strona projektu instalacji fotowoltaicznej w programie PV SOL

projekt instalacji fotowoltaicznej PV SOL

Dlaczego wizualizacja a projekt to dwie różne rzeczy?

Wizualizacja 3D – jak sama nazwa wskazuje – jest tylko przedstawieniem tego, jak może wyglądać np. dach twojego domu pokryty panelami fotowoltaicznymi.

Jej zadaniem jest zwizualizować możliwe rozmieszczenie paneli fotowoltaicznych na dachu lub w przypadku instalacji na gruncie – miejsce na posesji, w którym taka instalacja ma stanąć.

I w zasadzie to tylko tyle. Wizualizacja nie zawiera wielu szczegółowych informacji i jest tylko poglądowa. Niestety wiele firm fotowoltaicznych stara się przekonywać swoich klientów, że wizualizacja jest projektem, co niestety nie jest prawdą.

Dlaczego projekt instalacji fotowoltaicznej jest tak ważny?

To, co jest najważniejsze w projekcie, to informacja o spodziewanych uzyskach.

Zarówno dla klienta, jak i ubezpieczyciela to ważny dokument, który uprawnia do wypłaty odszkodowania, jeśli w rzeczywistości występują rażące odchylenia od uzysków przedstawionych w projekcie PV SOL.

Dlatego niektóre firmy fotowoltaiczne boją się przekazywać swoim klientom profesjonalne projekty instalacji, ponieważ nie chcą brać na siebie takiej odpowiedzialności.

Zobacz przykładowy projekt instalacji fotowoltaicznej

Kliknij w przycisk na dole, aby wyświetlić w oknie przeglądarki przykładowy projekt instalacji fotowoltaicznej o mocy 7,6 kWp.

Projektujemy instalacje fotowoltaiczne w PV SOL

Jako nasz klient otrzymujesz więc szczegółowy projekt, przygotowany przez specjalistów posiadających uprawnienia z Urzędu Dozoru Technicznego do projektowania instalacji fotowoltaicznych.

W każdym projekcie znajdziesz więc konkretne informacje dotyczące spodziewanych uzysków. A takich informacji nie znajdziesz w zwykłej wizualizacji, którą często dysponuje konkurencja, która szczyci się najniższą ceną instalacji fotowoltaicznych na rynku.

W projektach przedstawiamy możliwie jak najbardziej realistyczną symulację zacienienia powodowanego przez obiekty znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie instalacji fotowoltaicznej. Dzięki temu jesteśmy w stanie o wiele dokładniej wyliczyć uzysk.

Dodatkowo dzięki szczegółowej analizie zacienienia dla poszczególnych modułów udaje nam się osiągnąć jak najlepszy efekt optymalizacji mocy całej instalacji.

Jesteś ciekaw, jak może wyglądać Twój projekt instalacji fotowoltaicznej? Skontaktuj się z nami:

Wypełnij formularz, a poprowadzimy Cię krok po kroku do własnej instalacji fotowoltaicznej. Na zrozumiałych zasadach i bez biurokracji!

Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji. Zostaw nam wiadomość a my szybko oddzwonimy do Ciebie.

Już wychodzisz?Sprawdź, ile pieniędzy tracisz

Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji i darmowego audytu fotowoltaicznego.

Wypełnij formularz obok, a oddzwonimy do Ciebie w ciągu 24h ➡️