Fotowoltaika lubelskie. Czy to w ogóle działa?
Lubelszczyzna jest jednym z najbardziej nasłonecznionych regionów w całej Polsce. Oznacza, że w ciągu roku instalacja wyprodukuje bardzo dużo prądu ze słońca. Dlaczego? Ponieważ średnio w skali roku w całym regionie słońce świeci tu najczęściej – zdecydowanie częściej, niż w innych regionach Polski. Dlatego fotowoltaika lubelskie to słuszny wybór.
Województwo lubelskie uznawane jest za najlepszy region dla fotowoltaiki.
Suma rocznego nasłonecznienia wynosi ok. 1050-1150 kWh/mkw., podczas gdy średnia dla kraju to przedział w granicach 950-1150 kWh/mkw.
Co ciekawe, z mapy nasłonecznienia w Polsce opublikowanej przez SolarGIS wynika, że najsilniej nasłonecznionymi regionami województwa lubelskiego są: Polesie Lubelskie i strefa nadbużańska.
Odpowiedź na pytanie postawione w nagłówku brzmi więc: tak, fotowoltaika działa i to bardzo dobrze w województwie lubelskim. Ten region ma po prostu ku temu naturalne predyspozycje.
Latem prądu wyprodukujesz więc tyle, że z powodzeniem wystarczy Ci go na pochmurną jesień czy zimę, kiedy na ogół panuje duże zachmurzenie i dni są o wiele krótsze.
O słonecznym potencjale Lubelszczyzny wiedzą również władze regionu, które na drodze konsultacji z ekspertami z całego świata opracowują już specjalne analizy i raporty, które w niedalekiej przyszłości jeszcze bardziej wzmocnią wykorzystanie potencjału energii ze słońca całego województwa.
Z czego jest zbudowana instalacja fotowoltaiczna i jak to działa?
Panele fotowoltaiczne – oto główny element instalacji fotowoltaicznej, który jest odpowiedzialny za pochłanianie energii słonecznej w ciągu dnia. To właśnie ich zadaniem jest przetwarzanie energii słonecznej w elektryczną.
W momencie, kiedy promienie słoneczne padają na moduł fotowoltaiczny, zachodzi proces przemiany energii słonecznej w prąd stały.
Zanim jednak prąd trafi do gniazdek w naszym domu, wędruje trasą kablową z paneli fotowoltaicznych do falownika (inwertera). To właśnie to urządzenie odpowiedzialne jest za przemianę prądu stałego w prąd zmienny.
Ostatnim kluczowym elementem instalacji fotowoltaicznej jest licznik dwukierunkowy. Połączony jest z panelami fotowoltaicznymi i falownikiem.
Jego celem jest:
- monitorowanie ilości energii, która trafia do publicznej sieci energetycznej z naszej mikroinstalacji,
- monitorowanie ilości pobranej energii przez nasze gospodarstwo domowe.
Więcej o instalacjach fotowoltaicznych, ich działaniu i poszczególnych elementach dowiesz się z naszego poradnika.
Fotowoltaika lubelskie. Ile to kosztuje?
Cena instalacji zależy od:
- jakości komponentów – im lepsze, bardziej renomowane moduły czy inwertery, tym droższej,
- Twojego dachu i domu – ogólnie mówiąc, im gorsze warunki (skomplikowany dach, duże zacienienie, niewielka połać dachowa skierowana na południe), tym instalacja musi być większa, więc wychodzi drożej.
W zależności od warunków, Twojego dotychczasowego zużycia energii, czy możliwości montażowych można przyjąć bezpieczne widełki cenowe od 4 do 6 tys. zł za 1 kWp.
Zobacz, jak pracujemy
Musisz jednak wiedzieć coś jeszcze
Instalacje fotowoltaiczne. Sprawdź nasze ostatnie realizacje
Green Mark fotowoltaika lubelskie
Jesteśmy firmą ogólnopolską i mamy na koncie wiele realizacji.
Posiadamy swoich przedstawicieli w Lublinie, którzy są w stanie szybko dotrzeć do Ciebie na rozmowę w sprawie Twojej instalacji lub pomóc Ci w zgłoszeniu awarii do działu technicznego (jeśli jesteś już naszym klientem).
Jeśli chcesz umówić się na rozmowę lub masz jakiekolwiek pytania dotyczące fotowoltaiki, skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej.
Możesz też odwiedzić nasze stoisko w Lublinie w galerii Gala przy ul. Fabrycznej 2, lokal 3.27.
Instalacja fotowoltaiczna województwo lubelskie. Kredyt na fotowoltaikę
Jeśli nie masz całej kwoty od razu do zapłacenia za instalację fotowoltaiczną, nic nie szkodzi.
Nasz konsultant sprawdzi dla Ciebie najkorzystniejsze warunki kredytowania w bankach i wybierze optymalną ratę i czas kredytowania.
Dla większości naszych klientów, przy odpowiedniej wpłacie własnej oraz zdolności kredytowej jesteśmy w stanie dobrać takie warunki, że nie będą płacić mniej, niż dotychczas za średnie rachunki za prąd.
Jesteśmy też oficjalnym partnerem w programie Mój Prąd.
Dzięki nam szybciej dostaniesz dotację w nowym III naborze w 2021 r., pomagamy w wypełnieniu dokumentów, nasze wnioski cechują się wysoką skutecznością, ponieważ nie robimy błędów najczęściej popełnianych przez osoby, które próbują samodzielnie uzupełnić dokumenty.
My wiemy, na co uważać i co znaczą poszczególne zapisy, jakie załączniki złożyć i co na nich musi być.